cena ouessanek v ČR
 
jehničky /ovečky:
 
- černé 3000,- a výš
- karamelové - spíš od 4000,- výš
- bílé - též 4000,- a výš
- šimlové - cca 5000,-
 
černá a bílá:
černá a bílá
karamel:
 
3
šiml:
 
šimlová ovce
 
 
beránci
 
- černí od 800,-
- karameloví - od 2000,-
- bílí - od 2000,-
- šimloví - od 2500,-
 
U nákupu beránků se zaměřte na toulce otce - pokud jsou moc uzavřené k hlavě hrozí, že v pozdějším věku budou mít tendenci zarůstat do lebky. Takové zvíře do chovu nepatří!
 
 
 černý, karamel a bílý:
3 mladí berani
 
šiml:
 
šimlový beran
 
ŠIMLOVÉ ovečky jsou ve Francii a Belgii vyřazovány z čistokrevných chovů (často jsou přerostlé), takže u těch se zaměřte opravdu na velikost. Jinak jsou ale pro oko velmi líbivé. 
 
Zvláštní barvou je pak některými chovali nazývána hnědočerná (avšak standardně se bere jako černá). Je to taková ovečka/beránek, jež má nahnědlé tělo a černou hlavu a nohy. Jehně se rodí černé a později světlá.
 
beran
 
 
Ovšem jsou i takové ovečky, které jsou v dospělosti v těle až světle hnědé a nohy mají tmavě hnědé. V Německu pro ně mají označení "zwart".
 
 
 
Ceny se liší dle barvy a též původu oveček. Logicky bývají dražší ty ovečky, jejichž rodiče jsou s průkazy o původu (PoP) dovezení z ciziny a odpovídají standardu (pozor často se stsává, že se z ciziny dovezou ovečky, jež standardu neodpovídají a do chovu tak vhodné nejsou !). 
 
 
POZOR si dejte na výrazně levnější ovečky - bývají často křížené s jinými plemeny. Nejčastěji s kamerunskými ovečkami a ovečkami skudde, které mají oproti Quessantkám výrazně delší hlavu. Jsou vyšší a mají delší tělo.